Deska Design's profile

Taras - drewniany czy kompozytowy?

Taras - deska drewniana czy kompozytowa? 
Pogoda za oknem z dnia na dzień zmienia się diametralnie. Coraz częściej zapominamy o wygrzewaniu się na tarasie. Ale co z Twoim tarasem, kiedy za kilka miesięcy wyjdziemy w poszukiwaniu oznak wiosny? 

Marzysz o dopracowanym, pasującym do przestrzeni tarasie, który jednocześnie będzie funkcjonalny i komfortowy w użytkowaniu? Dlaczego warto zainwestować w taras z desek? Jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie lepsze – taras drewniany czy taras kompozytowy?

Taras drewniany – wady i zalety produktu
My sezonu tarasowego absolutnie nie zamykamy, bo cały czas realizujemy wspaniałe projekty! Dopóki mróz i śnieg nie pokrzyżują nam planów, wspaniałe tarasy i werandy u naszych Klientów będą powstawać! Przejdźmy do rzeczy. Jaki taras będzie najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb?

Do wyboru masz kilka rodzajów tarasów. Jednym z nich jest taras drewniany. Miłośnicy naturalnych materiałów z pewnością upodobają w nim sobie miejsce do wypoczynku na świeżym powietrzu. Drewno jest przyjemne i ciepłe, ale nie nagrzewa się podczas upałów, co daje nam komfort podczas użytkowania. Na uwagę zasługuje też efekt estetyczny. Taras drewniany doskonale współgra z naturą w ogrodzie. Idealnie łączy się z roślinnością i stwarza dla niej pewnego rodzaju kontrast.

Warto jednak zwrócić uwagę, że taras drewniany wymaga od nas trochę więcej zaangażowania. Przynajmniej raz do roku powinniśmy wyczyścić i zaolejować taras drewniany. Tylko w ten sposób utrzymamy go w dobrym stanie przez lata.

Taras kompozytowy – wady i zalety produktu
Taras kompozytowy to doskonała alternatywa dla osób, którym podoba się efekt drewnianego tarasu, ale doskonale zdają sobie sprawę z tego, że nie są w stanie sprostać oczekiwaniom drewna. W tym przypadku taras kompozytowy będzie świetnym kompromisem. Czym jest taras kompozytowy?

Kompozyt to materiał posiadający mączkę drzewną, lecz pozbawiony większości wad drewna. W połączeniu z tworzywami syntetycznymi i dodatkami uszlachetniającymi, tworzy materiał odporny na uszkodzenia, rozwarstwienia, pęcznienie, bakterie, grzyby i szkodliwe warunki atmosferyczne. Idealny? Niezupełnie. Oczywiście jak wszystko, taras kompozytowy ma swoje małe mankamenty – z czasem może się delikatnie rysować. Niemniej jednak możemy takie zarysowania dość szybko usunąć za pomocą szczotki drucianej czy papieru ściernego. Taras kompozytowy to dobre wyjście, jeśli miejsce jego montażu jest choć trochę zadaszone lub nie jest wystawiony na bezpośrednie działanie intensywnego słońca, gdyż może się nagrzewać. Nie dla wszystkich jednak jest to mankament.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że taras kompozytowy jest prosty w montażu. Układanie desek przebiega sprawnie, gdyż opiera się na zastosowaniu gotowych systemów montażowych. Zakup tarasu kompozytowego wyposaża inwestora we wszystkie komponenty, potrzebne do bezproblemowego montażu. Oczywiście można także poprosić o pomoc wykwalifikowany zespół montażystów.

Taras - drewniany czy kompozytowy?
Published:

Taras - drewniany czy kompozytowy?

Published: